Monitoring Szkoły

Monitoring szkoły – kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu szkół, placówek oświatowych, zakładów poprawczych itp.

Współczesne szkoły mają jedną wspólną cechę z tymi z przeszłości – młodzież, która nie uznaje żadnych zasad. W obecnej dobie dostępu do różnego rodzaju narkotyków, używek oraz całkowitego braku poszanowania dla jakichkolwiek wartości mamy do czynienia z totalną samowolą. Młodociani przestępcy, bo tak należy ich nazywać stanowią zagrożenie dla pozostałych wychowanków oraz pracowników danej placówki.

Monitoring dla szkoły - Kraków

Dlaczego monitoring szkoły jest tak ważny?

Monitoring szkolny ma zapobiegać działaniom osób z zewnątrz, jak i chronić uczniów przed znęcaniem się fizycznym oraz psychicznym ze strony ich kolegów i koleżanek. Wychowawcy oraz pozostali pracownicy szkoły nie są w stanie obserwować samoczynnie wielu miejsc, gdzie dochodzi do aktów agresji, czy wtargnięcia osób niepożądanych. Szkoły są również obiektem rywalizacji kiboli przeciwstawnych klubów, co doprowadza do niszczenia mienia, kradzieży oraz możliwości utraty zdrowia, a nawet śmierci przez osoby postronne – ponieważ znalazły się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie.

Czemu przeciwdziała monitoring szkoły?

 • agresja w stronę słabszych (znęcanie fizyczne i psychiczne)
 • kradzieże i dewastacja mienia szkoły
 • rozprowadzanie i zażywanie narkotyków
 • agresja w stronę pracowników szkoły
 • wnoszenie ostrych przedmiotów i narzędzi
 • palenie tytoniu
 • zaśmiecanie

Dzięki instalacji monitoringu zyskujemy materiał dowodowy, który posłuży do ukarania poszczególnych sprawców, jak i posłuży za środek prewencji na wypadek wymienionych wcześniej przypadków działania w złej wierze.

Szkoła to budynek złożony z wielu odrębnych pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, często trudnych do jednoczesnego skontrolowania i odpowiedniego zabezpieczenia. Starannie zaprojektowany zestaw do monitoringu pozwoli na ochronę:

 • sekretariatów i gabinetów
 • klas, szatni, pracowni, bibliotek
 • kantora pracowników gospodarczych
 • boiska, szkolnego parkingu
 • terenu poza szkołą

Jaką opcję wybrać?

Nr 1 – podstawowy zestaw monitoringu: Zestaw FullHD

Jesteś pracownikiem niedużej placówki i chcesz skutecznie odstraszyć złodziejów oraz potencjalnych agresorów, ale nie potrzebujesz zaawansowanego zabezpieczenia? 4 kamery i dysk 1TB to doskonałe rozwiązanie do obserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy (zasięg podczerwieni do 20m). Kamery z łatwością rozmieścisz w najbardziej narażonych punktach szkoły (wejście, klasy, biblioteka, szatnie itp.). System poinformuje o zagrożeniu i pozwoli wyeliminować obecność niepożądanych gości lub pociągnąć do odpowiedzialności niereformowalną część podopiecznych.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 2 – średniozaawansowany zestaw monitoringu: Zestaw FullHD

To jeszcze lepsza jakość obrazu, która pozwoli na dokładną kontrolę. Możliwość instalacji do 8 kamer oraz dostęp w czasie rzeczywistym przy użyciu tabletu, smartfona oraz laptopa.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 3 – zaawansowany zestaw monitoringu: Zestaw FullHD + kamera szybkoobrotowa

Potrzebujesz więcej kamer i doskonałą jakość obrazu wraz z urządzeniem, które pozwoli na szybką reakcję? Ten profesjonalny zestaw złożony z 16 kamer będzie idealnym rozwiązaniem dla Twojej placówki. Żaden intruz oraz szkolny tyran nie będzie miał szans na obronę przeciwko zarejestrowanym dowodom. Bezpieczeństwo dzieci – to priorytet.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nie masz czasu na samodzielną instalację? Skorzystaj z naszej dodatkowej usługi!

Nasi fachowcy profesjonalnie przeprowadzą montaż i konfigurację urządzeń.

Nadal nie masz pewności co wybrać? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas, a oddzwonimy, aby pomóc Ci przeprowadzić konfigurację na miarę Twoich potrzeb oraz dysponowanego budżetu.