Monitoring osiedla

Monitoring osiedla – kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu osiedli otwartych i zamkniętych

Zamknięte osiedla mieszkaniowe od dawna stanowią doskonały pomysł. Ogrodzony kompleks mieszkaniowy zazwyczaj jest wyposażony w sporo udogodnień, takich jak place zabaw, czy parkingi. Ostatnio coraz modniejsze staje się również lokowanie ogródków do wspólnego wypoczynku, często wyposażonych w miejsce do grillowania. Brzmi wspaniale, prawda? Dla mieszkańców takich osiedli to duże udogodnienia i chcą mieć pewność, że wspólne oraz prytwatne mienie nie stanie się obiektem pożądania rozmaitych przedstawicieli patologii społecznej. Ogrodzone osiedla to także większa gwarancja ochrony przed złodziejami. Mieszkańcy są skłonni zapłacić więcej, byle mieć pewność, że nic nie zakłóci spokoju i porządku na terenie ich małej oazy.

Jak sprawić, aby osiedle zamknięte było jeszcze bezpieczniejszym i przyjemniejszym miejscem do życia? Odpowiedź jest bardzo prosta: monitoring osiedlowy. Tego typu rozwiązanie to praktycznie standard, który odgrywa kluczową rolę w zabezpieczeniu miejsc newralgicznych oraz kontroli terenu wokół budynków, parkingów podziemnych, klatek schodowych, czy miejsc zabaw dzieci i wypoczynku dorosłych. Osiedla zakmnięte budowane przed 2000 rokiem często są pozbawione monitoringu, co dla obeznanego w swoim fachu bandyty stanowi bodziec do działania. Dzięki zastosowaniu kamer, my jako mieszkańcy takich osiedli możemy skutecznie przeciwdziałać, tak aby żaden nieproszony gość lub grupa gości omijała teren z daleka.

Monitoring dla osiedli - Kraków

Jak to działa?

System monitoringu osiedlowego pozwala szybko wyeliminować problem zarówno, gdy obraz jest bezpośrednio kontrolowany przez strażnika lub portiera oraz gdy informacje docierają bezpośrednio agencji ochrony świadczącej usługi na rzecz wspólnoty. Daje to możliwość automatycznej interwencji, aby uniemożliwić sprawcy lub sprawcom dokonanie zamierzonego czynu.

Korzyści wynikające z instalacji monitoringu CCTV na osiedlu

Oprócz osiedli zamkniętych, mamy te tradycyjnie otwarte. Na terenie tych drugich wystarczy, aby jeden z mieszkańców lub intruzów reprezentował sobą sprzeczne z ogółem pojmowanie systemu wartości wspólnego mienia. Monitoring pozwala skutecznie temu przeciwdziałać, a przyłapane na aktach wandalizmu osoby otrzymują doskonałą nauczkę. Kończą się problemy z dewastacją ławek, skwerów oraz elewacji budynków, która często po remoncie stanowi atrakcyjne tło do szpecenia sprayem przez kiboli konkurencyjnych klubów piłkarskich.

Dalsze korzyści

skuteczne przeciwdziałanie właścicielom psów, którzy nie lubią sprzątać odchodów po swoich pupilach
eliminowanie potencjalnego obozowania kloszardów na terenie danej wspólnoty oraz włamań do piwnic
środek prewencyjny wobec osób nie uznających wyrzucania śmieci do kubłów, tylko obok
zwiększenie bezpieczeństwa po zmroku, kiedy wychodzimy na spacer z psem lub dla relaksu
poprawa bezpieczeństwa dzieci na wypadek pojawienia się pedofila w okolicy

Jaki zestaw wybrać? Wszystko zależy od Państwa potrzeb

Nr 1 – podstawowy monitoring osiedlowy: Zestaw TVI FullHD

Chcesz dać sygnał potencjalnemu złodziejowi, wandalowi lub dewiantowi, że to osiedle ma się na baczności lecz wiesz, że nie jest potrzebne zaawanansowane zabezpieczenie? Doskonałym wyborem będzie zestaw 4 kamer tubowych FullHD z dyskiem 1TB. Kamery nadają się do rejestrowania obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m). Z łatwością rozmieścisz je w kluczowych punktach (brama wjazdowa, dzrwi na klatkę schodową, garaż itp.), a inteligentny system poinformuje Cię o obecności tzw. “elementu”.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 2 – średniozaawansowany zestaw do monitoringu osiedla: Zestaw 4MP

Wyższa jakość rejestrowanego obrazu, to także większe prawdopodobieństwo szczegółowego rozpoznania intruza oraz skutecznego przeciwdziałania aktom przestępczym. Zestaw nadaje się do prowadzenia obeserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy (do 40m). Podgląd uzyskasz w czasie rzeczywistym używając do tego celu tabletu, smartfona lub komputera.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 3 – zaawanasowan zestaw monitoringu do zabezpieczenia budynku wewnątrz i na zewnątrz: Zestaw FullHD

To rozwiązanie zagwarantuje najwyższą jakość rejestrowanego obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 50m). Dodatkowym atutem jest możliwość jego rozbudowy. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli na stworzenie w pełni profesjonalnego systemu zabezpieczeń.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nie masz czasu na samodzielną instalację? Skorzystaj z naszej dodatkowej usługi!

Nasi fachowcy profesjonalnie przeprowadzą montaż i konfigurację urządzeń.

Nadal nie masz pewności co wybrać? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas, a oddzwonimy, aby pomóc Ci przeprowadzić konfigurację na miarę Twoich potrzeb oraz dysponowanego budżetu.