Monitoring magazynu

Monitoring magazynu – kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu magazynów, centrów logistycznych, szpitali itp.

Każdy magazyn jest nieodłącznym elementem zespołu budynków przemysłowych, obiektów handlowych, szpitali, galerii, czy nawet obiektów zajmujących się przetwórstwem surowców. Ze względu na swoje przeznaczenie zazwyczaj są składowane tam materiały o wysokiej wartości do celów sprzedażowych lub jako zapasy do celów produkcyjnych.

Monitoring dla magazynu - Kraków

Do czego przyda się taki monitoring?

Magazyny są częścią składową nie tyle dużych, co również małych przedsiębiorstw. Zgromadzony w nich majątek, który padnie łupem złodzieja to nie tyle straty materialne, ale również wielki uszczerbek na zdrowiu psychicznym. Utrata spowodowana działaniami osób niepożądanych może doprowadzić do upadku firmy, a nawet zgonu właściciela wywołanego sporym stresem i szeregiem innych konsekwencji, do których doprowadziły czyny intruzów.

Skuteczny monitoring magazynu to nie tylko kontrola przed złodziejami, ale także przed wypadkami losowymi, które mogą doprowadzić do zniszczenia cennych materiałów, a także uszczerbku na zdrowiu oraz utracie życia przez pracowników. Najlepszym rozwiązaniem jest system telewizji przemysłowej, która umożliwi stałą oraz bieżącą kontrolę obiektu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podstawę stanowi zestaw kamer telewizji przemysłowej, które po przechwyceniu obrazu momentalnie przesyłają go do rejestratora, który zapisuje zdarzenie.

Kamery funkcjonujące w trybie stałym potrzebują pojemnego dysku lub mogą być aktywowane przy pomocy czujników ruchu oraz detekcji obrazu z rejestratora. Dzięki temu obraz jest rejestrowany w momencie, kiedy w pomieszczeniu dochodzi do jakiegoś zdarzenia.

Monitoring magazynu wymaga od kilku do kilkudziesięciu kamert (w zależności od wielkości obiektu, jego rozkładu, układu regałów, czy również palet z towarem). Dzięki rozbudowanym systemom możliwe jest stosowanie rejestratorów wielokanałowych, które umożliwiają zapis obrazu z wielu kamer.

Nie wiesz jaki zestaw wybrać? Skorzystaj z naszych gotowych propozycji!

Wybór odpowiedniej opcji, zależy od Twoich potrzeb.

Nr 1 – podstawowy zestaw do monitoringu magazynu: Zestaw 6 kamer FullHD

Potrzebujesz dobrego rozwiązania za dobrą cenę, jednak nie musi być ono zaawansowane? Zapewni Ci to zestaw 6 kamer z dyskiem 1TB. Kamery nadają się do skutecznej rejestracji obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m). Kamery z łatwością rozmieścich w najbardziej newralgicznych punktach magazynu, które wymagają wzmożonej uwagi. O ewentualnym intruzie lub innym zagrożeniu powiadomi Cię system.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 2 – średniozaawansowany zestaw do monitoringu magazynu: Zestaw monitoringu 4MP

Jeżeli potrzebujesz zestawu, który zapewni wyższą szczegółowość rejestrowanego obrazu, to ten zestaw jest dla Ciebie. Zapewni wysoką jakość nagrań zarówno w dzień, jak i w nocy oraz podczas używania sztucznego oświetlenia (do 30m). Dostęp uzyskasz z łatwością przy użyciu laptopa, tabletu, czy smartfona.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 3 – zestaw z możliwością rozbudowy do zabepieczenia wewnątrz i na zewnątrz: Zestaw monitoringu 5MP

Ten zestaw dzięki wielokanałowemu rejestratorowi możesz rozbudować o dodatkowe kamery, dzięki czemu zapewnisz profesjonalną ochronę obiektu wewnątrz i na zewntąrz.

Oprócz montażu zewnętrznego potrzebujesz mieć pieczę nad swoimi bliskimi oraz mieniem od środka? Ten zestaw pozwoli Ci na rozbudowę tworząc profesjonalny system bezpieczeństwa.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nadal nie masz pewności co wybrać? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas, a oddzwonimy, aby pomóc Ci przeprowadzić konfigurację na miarę Twoich potrzeb oraz dysponowanego budżetu.