MONITORING BIURA

Monitoring biura – kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu biur, gabinetów, biurowców

Biuro to nie tylko miejsce pracy. To także pomieszczenie lub kompleks pomieszczeń, gdzie potencjalny złodziej (często mogący pracować dla konkurencji) jest w stanie wynieść wiele danych drażliwych takich jak:

  • strategie marketingowe firmy
  • dane osobowe pracowników i właścicieli
  • dokumentację technologiczną
  • receptury (częste w przypadku zakładów farmaceutycznych)
  • sprzęty biurowe (projektory, komputery, dyski twarde itp.)

Z racji tego, że wszystko podąża drogą minimalizacji, wymontowanie i wyniesienie dysku twardego, czy pendrajwa przez potencjalnego intruza poza teren firmy jest tylko czystą formalnością. Może ona niestety doprowadzić do upadku przedsiębiorstwa oraz innych niepożądanych następstw.

Dzięki zastosowaniu systemu monitoringu biura, wszelkie informacje mogą podlegać skutecznej ochronie, a co za tym idzie ustalić i pociągnąć do odpowiedzialności karnej ewentualnych sprawców kradzieży. Zarejestrowany materiał stanowi bowiem niezbity dowód dla sądu, jeśli działanie w złej wierze doprowadziło do problemów bedących ich następstwem. Monitoring biura stanowi również doskonały środek do przeciwdziałania nadużyciom na linii pracodawca-pracownik lub pracownik-pozostali pracownicy. Mobbing to przykra praktyka, której możemy zapobiec równie skutecznie, jak w przypadku kradzieży.

Nowoczesne kamery przemysłowe IP, AHD oraz HD-CVI wyróżnia doskonała rodzielczość, co przekłada się na wysoką jakość i płynność obrazu. Dzięki takim kamerom jesteśmy w stanie rozpoznać wiele istotnych szczegółów, łącznie z twarzami pracowników. Zastosowanie podczerwieni pozwala dodatkowo na rejestrowanie obrazu w całkowitej ciemności, umożliwiając tym samym ochronę całodobową.

Monitoring dla biura - Kraków

Dla kogo jeszcze jest istotny zaawansowany system monitoringu?

System monitoringu przyda się również w przypadku zakładów przetwórstwa i produkcji żywności, takich jak masarnie lub firmy produkujące np. sosy, sery, dania gotowe. Każdej takiej placówce towarzyszy przestrzeń biurowa. Polska należy do ścisłej czołówki światowej w produkcji wyrobów masarskich, a w związku z zatrudnianiem pracowników z oraz spoza UE, często dochodzi do przypadków wykradania receptur. W efekcie może spowodować to ograniczenie importu produktów do krajów sąsiednich (i dalszych) oraz konsekwencji w postaci drastycznego spadku obrotów firmy.

Kto jeszcze może skorzystać:

  • organizacje pożytku publicznego (ochrona przed kradzieżą zbiórek pieniężnych)
  • kościoły, przychodnie, szpitale

Co wybrać?

System monitoringu biurowego może ograniczać się do kilku kamer lub obejmować nawet kilkadziesiąt różnych pomieszczeń. Dzięki samodzielnym kamerom, obraz jest zapisywany na wielokanałowych rejestratorach umożliwiając nam skuteczną interwencję.

Nr 1 – podstawowy zestaw monitoringu biura: Zestaw FullHD

Chcesz, aby potencjalny złodziej wiedział, że Twoje biuro to nie piaskownica i nie wyniesie z niego niczego? Jednocześnie nie ma potrzeby instalacji bardzo zaawansowanego zabezpieczenia? Dobra jakość, za dobrą cenę – 4 kamery kopułkowe FullHD z dyskiem 1TB. Są odpowiednim rozwiązaniem do rejestrowania obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m). Bez problemu rozmieścisz je we wszystkich kluczowych miejscach swojego biura, a system poinformuje o działaniach niepożądanych gości.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 2 – średniozaawansowany monitoring biura: Zestaw monitoringu 4MPx

Ten zestaw zapewni Ci wyższą jakość rejestrowanego obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m) pozwalając na stworzenie bardziej zaawansowanej opcji monitoringu. Kontrolę tego, co dzieje się w danej chwili uzyskasz na bieżąco przy pomocy tabletu, smartfona lub komputera (laptop).

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 3 – zaawansowany monitoring biura z możliwością rozbudowy: Zestaw monitoringu 4MPx do samodzielnego montażu

Ten zestaw pozwoli na zbudowanie zaawansowanego systemu monitoringu biura. Zapewni doskonałą jakość obrazu, a dzięki 16 kanałowemu rejestratorowi możesz podłączyć naraz aż 16 kamer.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nie masz czasu na samodzielną instalację? Skorzystaj z naszej dodatkowej usługi!

Nasi fachowcy profesjonalnie przeprowadzą montaż i konfigurację urządzeń.

Nadal nie masz pewności co wybrać? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas, a oddzwonimy, aby pomóc Ci przeprowadzić konfigurację na miarę Twoich potrzeb oraz dysponowanego budżetu.