Monitoring Apteki

Monitoring apteki – kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu aptek, magazynów aptekcznych, punktów aptecznych itp.

Apteki to niezbędne i niezastąpione placówki, oferujące asortyment zarówno tani, jak i kosztowny. Ze względu na niewielkie rozmiary leki można wynieść nawet w kieszeni. Dochodzi do tego często w przypadku osób uzależnionych od specyficznego medykamentu, nieposiadających jednak nań środków.

Nowoczesne apteki zostały wyposażone w gabloty do prezentacji danego produktu oraz regały samoobsługowe. W momencie wzmożonego ruchu w aptece, gdzie farmaceuta często musi udawać się na zaplecze – stanowią ułatwienie dla złodzieja, który bez problemu przywłaszczy sobie opakowanie tabletek, drogie suplementy, czy opatrunki.

System monitoringu apteki pozwala dodatkowo skontrolować sytuację w przypadku osób, które często próbują wymusić wydanie leku, nie mając na to żadnej recepty lub zwrot nie posiadając paragonu. Takie działania mogą narazić aptekę na straty, a także powodują niepotrzebnie napiętą atmosferę oraz agresję. 

Monitoring dla apteki - Kraków

Do czego przyda się monitoring prowadzonej przeze mnie placówki?

Odpowiedź jest bardzo prosta. To skuteczne zabezpieczenie oraz:

  • prewencja przed kradzieżą asortymentu
  • dodatkowa ochrona pracowników
  • obserwacja zachowania poszczególnych klientów

Obserwacja może być prowadzona przez 24 godziny na dobę, jak i również przez osobę sprzedającą lub pracownika ochrony. Przeważnie taką obserwację umożliwia monitor, który na bieżąco wyświetla co się dzieje na terenie apteki i pozwala tym samym na szybką i skuteczną interwencję wobec potencjalnego złodzieja lub klienta budzącego szereg wątpliwości lub wykazującego nietypowe zachowania. Pracownicy aptek całodobowych są szczególnie narażeni na akty agresji ze strony tzw “nocnych klientów”, którzy z różnych przyczyn chcą wymusić otrzymanie pożądanego towaru za darmo, nie przebierając przy tym w środkach.

Co zatem wybrać?

Nr 1 – podstawowy zestaw monitoringu apteki: Zestaw monitoringu AHD FullHD

Jeśli chcesz aby potencjalny złodziej lub narkoman miał świadomość, że Twoja apteka jest przygotowana na taką ewentualność lecz potrzebujesz wyłącznie podstawowy system zabezpieczeń – ta opcja jest dla Ciebie. 4 kamery FullHD oraz dysk twardy o pojemności 1TB zapewnią wyraźną rejestrację obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m). Kamery możesz rozmieścić w najbardziej drażliwych miejscach (kasy, magazyn, wejście, zaplecze itp.), gdzie w przypadku osób niepożądanych system poinformuje o ich potencjalnej aktywności.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 2 – średniozaawansowany zestaw monitoringu: Zestaw 4MPx (po skrętce)

Ten zestaw zapewnie wyższą jakość nagrań zarówno w dzień, jak i w nocy (do 30m), pozwalając stworzyć tym samym bardziej zaawansowany system zabezpieczeń. Dostęp do obrazu uzyskasz w czasie rzeczywistym przy pomocy tabletu, laptopa lub smartfona.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nr 3 – zaawansowany zestaw monitoringu z możliwością rozbudowy do zabezpieczenia wewnątrz i na zewnątrz: Zestaw 4MP wandaloodporny

Zestaw z rejestratorem 8-kanałowym oraz dyskiem 1TB możesz rozbudować o dodatkowe kamery, tworząc tym samym w pełni profesjonalne zabezpieczenie swojej placówki.

Systemy Monitoringowe Kraków

Nie masz czasu na samodzielną instalację? Skorzystaj z naszej dodatkowej usługi!

Nasi fachowcy profesjonalnie przeprowadzą montaż i konfigurację urządzeń.

Nadal nie masz pewności co wybrać? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas, a oddzwonimy, aby pomóc Ci przeprowadzić konfigurację na miarę Twoich potrzeb oraz dysponowanego budżetu.